Infolinia (czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00): +48 796 477 417

16 marzec 2021

Filtr do centrali Salda Komfovent - jak dobrać?

W jaki sposób dobrać filtry do swojego urządzenia? Jak poradzić sobie bez pomocy serwisanta? Na co zwrócić uwage przy doborze filtrów?

Filtr do centrali Salda Komfovent - jak dobrać?

Często zadajemy sobie pytanie, zwłaszcza jeżeli po raz pierwszy zabieramy się do wymiany filtrów w centrali, w jaki sposób i jakie filtry zamówić. Przecież zawsze robił to serwisant czy instalator urządzenia - dzwonisz, instalator odszukuje daną inwestycję i docelowo umawia się na serwis już z gotowymi do wymiany filtrami. Jak w takim razie poradzić sobie samemu?
Najbezpieczniejsza droga to sprawdzenie wymiarów filtrów jakie sa zamontowane w centrali. Zwykle producenci na ramkach filtrów umieszczają naklejki z wymiarami filtra w mm oraz klasą filtracji (G4, M5, F7, EU5, EU7, EU9) czy skutecznoscią (ePM1 70%, ePM10 55%, ePM Coarse 65%). Podanie takiego oznaczenia producentowi filtrów wystacza do dobrania odpowiedniego produktu. Jeśli do takich informacji dołączymy też zdjecie oryginalnego produktu to technik z pewnością zaproponuje odpowiedniki. 
Co w przypadku jeśli na filtrach nie ma oznaczenia lub nie ma możliwości otworzenia centrali?
Jeśli filtry nie posiadają oznaczenia, warto sięgnąć do dokumentacji technicznej zamontowanego urządzenia - w niej powinna sie znaleźć przynajmniej klasa filtracji ( wymiary filtrów nie zawsze są podawane) a ręcznie zmierzyć filtr jeśli jest tylko taka możliwość. Wysyłajac zapytanie do firmy produkcyjnej podając model centrali, wymiary i klasę filtracji z pewnoscią otrzymamy odpowiednią wycenę dla naszych filtrów. 
W przypadku jesli dostep do centrali jest utrudniony - można odszukać model centrali (zwykle jest on umieszczony na dokumentacji technicznej a dodatkowo naklejce na centrali) i podać je producentowi filtrów. Z naszej strony posiadamy wiele katalogów i dokumentacji technicznych central i w wielu przypadkach jesteśmy w stanie zapropnować odpowiednie rozwiązaniu oraz przedstawić konkretną wycenę. Ważne aby przy przesyłaniu modelu centrali uwzględnić całą nazę urządzenia.  Np. SALDA RIRS 400 PE EKO 3.0 to zupełnie inna centrala nić RIRS 400 PE 3.0 czy RIS 400 PE EKO 3.0.


Zobacz podobne artykuły

Poradnik

Worki do odkurzaczy dobieramy przede wszystkim mając na uwadze model odkurzacz k... czytaj dalej
Wkłady sznurkowe wykonane są z sznurka lub przędzy polipropylenowej nawijan... czytaj dalej